0(352) 224 22 40

Hafta İçi 9.00 - 17.00

arge@argebilisim.com.tr

ÜRÜNLERİMİZ

Askeri Çağrı Sistemleri


AÇIKLAMALAR

HARİCİ GÖSTERGE PANELİ(Butonun Bulunduğu Yerin İsmini Yazar):

Kablosuz Taksi Çağırma Sistemi ile birlikte çalışmak için tasarlanmış bir üründür,

Bilgisayar aracılığı ile buton numaralarına göre isimlendirmeler yapılır bu işlem bir sefere mahsus yapılan bir işlemdir,daha sonrasında merkez üniye bağlanır ve merkez üniteye gelen çağrıların karşılığını ekranında 8 hane olarak gösterir,gösterme esnasında sesli uyarıda da bulunur,merkez ünitenin sıfırlanmasıyla birlikte panelde kendini sıfırlayarak   ortam ısınını ve firma ismimizi göstermeye devam eder.

GÜVENLİK KAMERASI

Günümüzde kamera sistemlerinin kurulum ve uygulaması, basitmiş gibi görülse bile, bir kamera sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken detaylar fazladır. Kamera sistemlerinin kurulum aşamasında her detay, kaliteli bir görüntü ve sağlıklı bir kayıt sistemi için önemlidir.

Kamera sistemlerinin kurulumunda, kullanılacak kameranın teknik özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğunun yanı sıra kablo kalitesi, kayıt sisteminin kararlı çalışabilmesi çok önemlidir. Şu unutulmamalıdır ki, kayıtlara ulaşmak istediğinizde eğer ulaşamazsanız, büyük yatırımlarla alınmış sisteminizin hiçbir anlamı kalmamıştır.

Kamera sistemlerinde, kullanılacak kameraların ve kayıt sistemlerinin kalitesinin yanında kablo, konnektörler ve tüm görüntü taşıyıcılar önemlidir. Mükemmel görüntü kalitesine sahip çok pahalı bir kamera sistemi bilinçsiz bir kişi tarafından yanlış bir kablo kullanılarak kurulduğunda sonuç pek sevindirici olmayabilir. Kullanılacak kablonun uzunluğuna göre kullanılacak kablonun çeşidi özenle belirlenmelidir zira kısa mesafeli görüntü taşıyıcı kablolarla uzun mesafe görüntü taşıyıcı kablolar aynı özellikleri taşımazlar.

Kullanılacak mekanın ışıklandırması, ortam şartları ve kameranın pozisyonuna göre kesinlikle doğru özelliklerde bir kamera, doğru özelliklerde bir lens ve doğru özelliklerde görüntü taşıyıcı yardımcılar kullanılmalıdır.

Klasik video kayıt cihazları günümüzde artık yerlerini dijital kayıt cihazları ve bilgisayar tabanlı kayıt sistemlerine bırakmışlardır. Bu iki sisteminde kendilerine göre avantajları veya dezavantajları bulunur, dolayısı ile sistem satın alınmadan önce tercih doğru yapılmalıdır ki sistem verimliliği doğru yönde kullanılabilsin.

Günümüz teknolojisinde internetten görüntü transferleri çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Görüntü transferlerinde sağlıklı sonuç elde edilebilmesi birçok yardımcı teknoloji ile ölçeklendirilebilir. Genel olarak kullanılan internet görüntü transfer bağlantı şekli ADSL dediğimiz “Assimetric Digital Subscriber Line” yani “Asimetrik Sayısal Abone Hattı”dır. Tanımdaki “Asimetrik” kelimesi düşük yükleme, yüksek indirme hızını ifade eder, dolayısı ile kamera sisteminin kurulu olduğu bir yerdeki örn. 1024/256 kapasitesindeki bir bağlantı hızı sürekli bilgi gönderilmesi yapılacağı için 1024 Kbps olarak değil 256 Kbps olarak kabul edilmelidir.

İnternet üzerinden görüntü transferi uygulaması için ilk yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızdan "STATİK IP" denilen sabit bir IP numarasına sahip olmanız. Statik IP numarasına sahip olmadan görüntü transferi yapılamaz mı ? sorunusun cevabı teknik anlamda EVET dir. Ancak internete her bağlandığınızda değişkenlik gösteren sisteminizin IP numarasına sahip olmanız gerekir. Bu çok zahmetli ve zor bir yöntem olduğundan internet üzerinden görüntü trnasferi uygulamalarında STATİK IP numaranızın olması önerilmektedir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız alarm sistemi ile sizin yokluğunuzda evinizi, işyerinizi ve değer verdiğiniz mekanları 365gün/24saat koruyabilirsiniz. Alarm Sistemi, olası hırsızlık olayını bir telefon hattı aracılığıyla Acil Haber Alma Merkezini ve sizin cep telefonunuzu arayarak haber verir.

Alarm sistemi kurulacak mekanda; hareketliliği algılamak için Hareket Algılama Dedektörü, kapı ve pencerelerin açılmasına duyarlı Manyetik Kontak, kırılmalara karşı Darbe Sensörü, yangın ihtimaline karşı Duman Dedektörü ve herhangibir gasp girişimine karşı Panik Butonu kullanılabilir.

Hırsız Alarm Sistemleri, korunacak mekanlarda; can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü ile projelendirilebilir. Hırsız Alarm Sistemleri özellikle son yıllarda, can ve mal güvenliğinin yanı sıra konfor ve kolaylık içerecek şekilde; uzaktan erişim, cep telefonu ile kontrol, akıllı paneller kullanılarak ev otomasyonu; havalandırma, ısıtma, soğutma, perde/elektrikli kepenk kontrolü, havuz alarmı, su baskını algılama gibi entegrasyonları da bünyesinde toplamıştır.

ARGE Bilişim, Hırsız Alarm Sistemleri portföyünde her türlü çözüme uygun geniş bir ürün yelpazesi kullanmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; basit ve ekonomik set çözümlerinden, diğer sistem entegrasyonlarına uyumlu büyük proje çözümlerine kadar tasarlamaktadır. Tasarım aşamasından kullanıcı eğitimine kadar anahtar teslimi çözümler sunulmaktadır.

KABLOSUZ BUTON ÖZELLİKLERİ:

>Askeri amaçla tasarlanmıştır her türlü hava koşullarında çalışabilmektedir

>Mevcut anteni ile açık arazi şartlarında ortalama 5km yarıçapta sinyal gönderebilir.

>İstekler doğrultusunda çağrının merkeze gönderildiği teyit edilebilir şekilde üretilebilir.

>Mesafe artırımı için harici dipol yada yönlü antenler takılabilir(10km ve daha uzak mesafelere çıkabilir)

>4 adet kalem pil ile çalışır(yılda bir değiştirilmesi önerilir)

>Montaj olayı oldukça kolaydır butonlar numaralandırılmış olarak teslim edilir.

>Düşük pil uyarı sistemi

>Yasal çalışma bandı(Her hangi bir izne gerek yoktur,çalışma frekansı ve gücü KET Yönetmeliğine Uygundur)


 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik Özellikler;

-Termometre özelliği(çağrı olmadığı durumlarda ortam ısısını gösterir)

-255 yer ismi tanımlayabilme

-5 volt 1A harici adaptörle çalışır.

-Yer tanımlamaları kendisine ait özel yazılım aracılığıyla bilgisayara bağlanarak yapılır.

-Bilgisayar bağlantı kablosu cihazla birlikte verilir.

-Durak dışında kullanılabilir.

-Çağrı geldiğinde sesli uyarı verir.

Kablosuz Merkez Ünite Teknik Özellikler;

12 v Çalışma Gerilimi

1.3Ah 12v dahili besleme ünitesi(cihaz içinde)

Cihaz içerisinde dahili güneş paneli regülatörü (10~20w güneş paneli doğrudan takılabilir)

254 adet çağrı noktası gösterebilir.

Veriler 64 bit şifrelenmiş olarak gönderilir bu sayede sinyal karışması olanaksız hale gelir

Butonların Düşük pil seviyesini gösterebilir.

Dahili Buzzer (çağrı geldiğinde sesli uyarı)

Harici siren çıkışı (çağrı geldiğinde sesli uyarı)

Diğer tüm sirenler için NO ve NC kuru kontak çıkışı mevcuttur.

Cihaz ekranında gelen çağrının ismi tanımlanabilir.

RS232 haberleşme portu

RS485 haberleşme portu

GPRS modem uyumlu (gelen çağrıları belirlenen numaraya SMS atması için)

Gelen çağrılar bilgisayar ortamında saklanabilir(RS232 ve RS485 portları üzerinden Bilgisayara aktarabilme)

Bilgisayar için yazılmış kayıt programı mevcuttur.

Cihaz bilgisayar üzerinden kontrol edilebilir.(Örneğin gelen çağrıları kablosuz olarak başka bir alıcı noktaya aktarmak gibi)

Reset butonu aracılığıyla sistem sıfırlanabilir.

Sistem uzak noktadan kablosuz olarak sıfırlanabilir

Butonlardan gelen çağrılar alındıktan hemen sonra sisteme dahil edilen tüm sirenleri devreye sokup devreden çıkarabilmeli(kablosuz iletişim tekniğiyle)

Cihaz üzerinde sistemin çalıştığını ve 12v besleme geriliminin olduğunu gösteren uyarı ışıkları.

Sistem KET Yönetmeliğine uygun Yasal çalışma bandında çalışma.

Sistem FSK ve QFSK modülasyon yöntemlerini kullanır.

Çağrı yerlerinin isimleri bilgisayar aracılıyla cihaz hafızasına kaydedilebilir.

Cihaz istendiğinde çift yönlü iletişim kurabilir.

Cihaz ayarlanan süre içerisinde gelmeyen çağrıların kayıtlarını tutup belirlenen süre bitiminde uyarı verebilir.

Cihaza RS232 veya RS485 standardında Harita LED gösterge takılabilir.

Cihaza RS232 Veya RS485 standardında Harici Gösterge paneli takılabilir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı,Jandarma Karakol Komutanlıkları,Deniz Üst Komutanlıkları,Hava Meydan Komutanlıkları,İl Özel İdareler,Belediyeler,DSİ gibi pek çok devlet kurumu ve özel sektör kuruluşlarına hizmet vermekteyiz.

Hemen İletişime Geçin !

Copyright © 2018 - Arge Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır. Powered by Kent Media

Üst